Vypredané!

Ophthalmo- Evercil očné kvapky


Ophthalmo-Evercil očné kvapky zmierňujú príznaky podráždeného oka. Ophthalmo-Evercil očné kvapky obmedzuje vznik opuchov, prekrvenie spojovky.


3,14

Nie je na sklade

Kód: 5462-6212. Categories: ,

Indikácie: Chronické nebakteriálne zápaly spojoviek, predovšetkým alergického pôvodu, stavy akomodačnej astenopie, iritácia spojoviek vetrom, prachom, dymom, prípadne inými dráždivými látkami z vonkajšieho prostredia. Iritácia spojoviek spôsobená kontaktnými šošovkami alebo v pooperačnom období, prípadne doplnková liečba pri episkleritídach a skleritídach. Liek môžu používať dospelí, dospievajúci i deti. Deťom mladším ako 1 rok sa liek môže podávať len na odporučenie lekára.

Kontraindikácie: Ophthalmo-Evercilsa nesmie používať pri známej precitlivenosti na liečivá alebo ktorúkoľvek z pomocných látok uvedených v časti 6.1, pri bakteriálnych a vírusových zápaloch spojoviek, glaukóme s uzavretým uhlom a zníženej tvorbe sĺz. Pred aplikáciou lieku je nutné vybrať kontaktné šošovky, nakvapkať Ophthalmo-Evercil do očí a pred opätovným nasadením šošoviek vyčkať najmenej 15 minút

Použitie: Podľa povahy ochorenia sa vkvapkáva do spojovkového vaku 1 kvapka 1–3-krát denne alebo 1 kvapka pri ťažkostiach. Medzi jednotlivými dávkami by mal byť časový odstup najmenej 4 hodiny. Dĺžka liečenia je individuálna, ale nemala by presiahnuť dobu 2 týždňov nepretržitého používania.

Zloženie: fenylefríniumchlorid, seskvihydrát eskulínu, kyselina boritá, chlorid sodný, benzalkóniumchlorid, dihydrát edetanu sodného, hypromelóza, voda na injekciu

lieková forma: očná roztoková instilácia
množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku: 1,25 mg+0,8 mg / 1 ml
účinná látka: fenylefríniumchloridu+ seskvihydrátu eskulínu